Welcome, ! This is an international roleplay forum.
If you like Harry Potter, vampires, fantasy books or sci fi movies and
you speak english, french or bulgarian, join us for an exciting adventure!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 [BG] В затвора на съзнанието

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage



Mona
Mona
Twilight saga - Vampire

[BG] В затвора на съзнанието Empty
PostSubject: [BG] В затвора на съзнанието   [BG] В затвора на съзнанието I_icon_minitimeThu Dec 27, 2012 3:15 pm

И...да. Притесненията ми относно експеримента който току-що бях направила се оказаха напълно основателни. Да ходя да ловувам в кошмарите и спомените на хората определено не беше добра идея. Не само защото изкривяваше времето и пространството, а и защото се чувствах кофти. Което си беше доста странно.Но от друга страна, пък, всичко в живота ми беше странно, така че нямах причина на се оплаквам.
Може би тук е мястото да си кажа: "Обещавам с ръка на сърцето, което нямам, че няма повече да правя така."
И в този ред на мисли - така се извиняват децата в детската градина, но това е друга тема. Сега по важното бе, че вече щях да се храня само в реалният свят. Да се храня - браво на мен.

***
Един комар, боже колко дребен беше, се бе засилил в моя посока. Но щом приближи на около два метра, спря и кацна долу. Постоя няколко секунди на мократа земя, след което се врътна обратно и литна натам, откъдето беше дошъл. Вероятно първолначално не бе усетил миризмата ми, която в последствие го отблъсна... Но въпреки това... колко много с приличахме с него...С няколко разлики. А ако хората знаеха че вампирите съществуват, по възможният начин да се държат с нас е този по който се държаха с комарите. И ето тук идва разликата. Комарите не могат да направят нищо на хората, докато ние... наша работа, ако мога да се изразя така, е да ги убиваме ...

Очудих се колко бързо успях да пренастроя мозъка си, а си мислех че никога няма да се случи. Минаха едва 4 века и нещо, а вече таях омраза към онова което бях преди. Но като се замисля... преди промяната, пак мразех дадени персони от човешкото общество...но нямах намерение да ги убивам, за разлика от сега...
В главата ми беше пълна каша. Или както обичам да го наричам манджа с грозде. Честно казано, не намирах смисъл да живея повече... Бях опитала от всичко на този свят. С някои изключения. Но като че ли не ми стигаше кураж или смелост, и аз не знам какво, за да продължа напред... Вековете скитане наляво и надясно не ми бяха дали това което никога съм нямала и това което винаги съм искала ... семейство. И определено самосъжалението не помагаше да намеря решение.
Преди около месец обмислях варианта да отида да посетя Аро и другите от клана Волтури .. и в краен случай да се застоя там. И май нямах друг избор. Не познавах нито един друг клан, по пътя си единствено бях засичала номади - отшелници. И точно те ме бяха насочили към Форкс, а аз , убедена че ще намеря това което търся тръгнах в тази посока... Също бяха споменали че тук вампирите били доста по-странни и различни от нас - традиционалистите. Името на клана им е Калън, до колкото разбрах. Дължат известността си в свръхестествениет свят на много неща, които така и не успях да науча...
Но да ги потърся, което ми напомня за ловуването в паралелни светове, също не бе брилянтна идея, както може би се вече се досетихте.

***

Не знам защо казах всичко това, но главно, трябваше да се изразя така: "Не знам какво да правя със "съвършеният" си живот и вечността, тясно свързана с него. Моля, насочете ме". Но няй-вероятно няма да се намери и един глупак който да се навие да говори с мен.
Лъч светлина се устреми през гъстите, сиви облаци. Обля извисилите се ели и смърчове... А техните цветове станаха от тъмно сиво-зелени във приветливо гористи. Лъчът не се отказа, продължи да си проправя път, докато не освети по голямата част от гората - нещо което случваше доста рядко, но все пак го имаше... Продължи ... докосна и мен. Кожата ми заблещука и ако не бях запоната с фактите, може би щях да си помисля че става нещо магично.
Този лъч, не се отказа... и май нямаше намерение да го прави... Може би трябваше да съм като него, може би имаше малка ниша, пролука през която да изпълзя, стигайки до онова което искам. И може би точно тя щеше да ме измъкне от затвора на съзнанието ми, там където можех да бъда винаги, по всяко време, но не и щастлива...
Back to top Go down
 

[BG] В затвора на съзнанието

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
THE WHITE LOTUS :: RECYCLE BIN :: ROLEPLAY :: БЪЛГАРСКИ-