Welcome, ! This is an international roleplay forum.
If you like Harry Potter, vampires, fantasy books or sci fi movies and
you speak english, french or bulgarian, join us for an exciting adventure!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 [BG] Какви РП форуми харесвате?

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage



Niki Evens
Niki Evens
Ravenclaw
[BG] Какви РП форуми харесвате? Crea10
[BG] Какви РП форуми харесвате? One12
finished stories : 48
first rp post : click!

[BG] Какви РП форуми харесвате? Empty
PostSubject: [BG] Какви РП форуми харесвате?   [BG] Какви РП форуми харесвате? I_icon_minitimeSat Nov 17, 2012 4:54 pm

Какво гледате първо в един роул плей форум? Имате ли предпочитания за скина, броя на групите, за това колко строги са правилата и админите? Важно ли е да имате "заети ликове", или предпочитате да можете сами да нарисувате героя си или пък да използвате ликове на аниме герои?


За мен лично важно е всичко да е обяснено добре или поне да имам бърза връзка с администратор, за да попитам ако не разбирам нещо. Затова е важно и екипът да е съставен от готини хора, които не се взимат прекалено на сериозно и позволяват да им отправяш критики или поне да даваш нови идеи за форума.

След това идва самият роул плей. Обичам когато имаш повече свобода на въображението и преобладават приключенията пред "сгаджосването" на герои и писането на любовни теми. Хубаво е ако админите дават идеи или насоки в случай, че си загубил временно вдъхновение.

Колкото до групите, харесва ми когато има състезание между тях, така се чувстваш наистина като част от някакво мини-общество в обществото на форума. Скинът също е много важен, той е първото, което ме привлича. Или трябва да е много семпъл, ненатоварващ очите и подходящ за темата на форума, или да се сменя често.

Обичам да използвам рисувани ликове (от мен или аниме/манга), защото така всеки си представя героят както си иска.


Last edited by Ники Евънс on Sun May 12, 2013 7:36 am; edited 1 time in total
Back to top Go down



Plevel
Plevel
Muggle/Guest

[BG] Какви РП форуми харесвате? Empty
PostSubject: Re: [BG] Какви РП форуми харесвате?   [BG] Какви РП форуми харесвате? I_icon_minitimeSun Nov 18, 2012 4:53 pm

Разбира се, аз най-напред гледам скина. Той е това, което те посреща и ако не пасва на вкуса ми и ме отвращава, изобщо не си правя труда да продължа напред и да погледна съдържанието. Понякога това може да е жестока грешка и пропуск за мен, но не ми ли блазни окото... съжалявам. Аз, от своя страна, се задоволявам дори само с прегледност. Но няма ли я и нея, а царства безвкусния подбор на цветове и съчетани по абсолютно погрешен начин елементи, значи аз нямам работа там. Друго нещо, към което проявявам немилост, са модерните в последно време заети ликове. И бисер да е форумът, и героите, и историята, ако използваш за лице на героя си Селена Гомез - да не си ми пред очите!

Ако случайно някой РП форум мине първоначалния тест, задоволяващ моите най-повърхностни изисквания, едва след това гледам жанра, историята и света, в който се развива тя. Там изискванията са не по-малко. Аз лично обожавам тромавата мащабност, изпипаните възможно най-много детайли, както и свят, който позволява на въображението ти да разцъфне! Не харесвам форуми, които имат страшно много потенциал откъм свят и история, а вместо това избират да концентрират действието на историята си измежду коридорите на някакво умряло училище за вампири, магьосници или каквото там си изберете, като има някакъв малък конфликт между конкурираща се група ученици.

Точно така, засегнахме и групите. Не харесвам и форуми, чиято история се върти върху няколко групи, конкуриращи се помежду си. Става, когато това са няколко държави, борещи се за власт, богатства, територия - нормалната история, повтаряща се отново и отново както в историята на човечеството, така и из книги, филми и прочие. Но училищни групи ли са и някакви такива неясни подразделения, аз съм против. Заставам зад идеята всеки да е сам за себе си в свят, който просто създава правилата. Така наистина може да си част от групата на Зелените наметки, но по принуда на обстоятелствата и това въобще няма да е център на съществото и целите на героите ни. Все едно сме с промити мозъци и единствената ни нова програмирана цел е да надвием Черните наметки! Нека индивидуалността е в центъра на играта, а не групата.

Тук, за разлика от историята с външния вид на форума, съм склонна и на компромиси, обаче. И въпреки това, ей ме на, не играя никъде. Не мога да си харесам... А е жалко, защото ако истински ми допадне нещо, бих се държала здраво за него, въпреки, например, строгите и неприветливи администратори. Само вдетинените не мога да търпя, тия дето тропат с крак и псуват при всяка дума, различна от тяхната.
Back to top Go down
 

[BG] Какви РП форуми харесвате?

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» [BG] Харесвате ли класа си?
» [BG] Харесвате ли "Шоуто на Слави"?
» [BG] Идеи за неизползвани теми за роул плей форуми
» [BG] Какви компютърни игри играете?
» [BG] Какви клипчета гледате в ютюб и пр.?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
THE WHITE LOTUS :: DISCUSSIONS :: ROLEPLAY DISCUSSIONS :: БЪЛГАРСКИ-