Welcome, ! This is an international roleplay forum.
If you like Harry Potter, vampires, fantasy books or sci fi movies and
you speak english, french or bulgarian, join us for an exciting adventure!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо...

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage



Loucinda Hale
Loucinda Hale
Gryffindor
[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Five10

[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Empty
PostSubject: [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо...   [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... I_icon_minitimeFri Jan 18, 2013 7:21 am

Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо и ако може някой да ми помогне ще съм много благодарна. Имам гадже от половин година вече-станаха днес. Много го обичам и попринцип не го ревнувам, но се случи нещо. Веднъж ме заведе в една градинка, защото някаква негова приятелка трябвала да му връща пари, които и е дал назаем. Отидохме ние и тя започна да пуска намеци как го познавала по-добре, той си бил същия и т.н. Почти не обърнах внимание, но все пак го попитах каква е историята с нея. Оказа се, че тя е преспалa в тях преди много време, но наистина само са спали. Той се бил влюбил в нея после и тя го отрязала, защото имала гадже от 2 години, занимавала се с него и правела секс със едно момче, което е сегашното и гадже. До тук добре, но един ден аз отидох у тях и докато той си прави чай аз седя в моя фейсбук. Той идва и пита дали съм в неговия и след като го попитах дали има нещо да крие той отвори неговия и ми каза да си чета ако искам. Всичко стана на голям базик, защото аз принципно чатове не чета и не искам да чета. С една голяма усмивка отворих фб му и първото архивирано съобщение беше със въпросната Валентина. Една седмица след като сме тръгнали аз бях заминала на море в Турция с наще и той и е писал, че има ново гадже. Когато тя го попита на колко съм , защото той е на 24 почти, той и каза на почти 18 и тя реагира "за тебе по-малки няма ли". Отговора му обаче беше " ми като няма по-големи за момента така ще е " освен това той и прати моя снимна от морето и тя естествено каза, че съм грозна, но той отговаря " прави чупки, моделка е, ама ще порасне" . Когато му поисках обяснение той ми обясни, че тя някога ходела с по-малък и от там тръгнал лафа а стойките били затапка за нея. Обясних му, че и дете на 5 няма да се върже. Както и да е извиняваше се не го мислил, обича ме, което наистина му личи. Преди 2-3 дена аз му звъннах да се видим вечерта и той каза,че не може защото ще учи и после ще пие бира с Валентина. Хубаво нека му е приятелка, ама ми е кофти. Когато го попитах на следващия ден до колко са пили бира се оказа до 3 през ноща във Валентина, гаджето и било с тях за малко но после си отишло. Наистина ме обича и аз него но има ли място за ревност ? Какво да направя при тази ситуация ? Дали тя нарочно го прави , защото той вече не и обръща голямо внимание ?
Back to top Go down



Niki Evens
Niki Evens
Ravenclaw
[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Crea10
[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... One12
finished stories : 48
first rp post : click!

[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Empty
PostSubject: Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо...   [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... I_icon_minitimeFri Jan 18, 2013 5:11 pm

Здрасти, не съм специалист по любовните въпроси, но щом питаш, ще ти кажа как ми звучи погледнато отстрани.

Аз също си имам приятели момчета, дори са повече от приятелките ми момичета и ми се е случвало понякога да попадам на мястото на твоята Валентина.

Проблемът е, че понякога с някое момче ставате много добри приятели, защото си споделяте разни лични неща, или просто защото приказката върви или харесвате еднакви неща и двамата се привързвате много един към друг, особено ако се виждате (или си пишете) често.

Само че нали знаеш, че за мъжете не съществува понятие като "просто приятели" или "най-добри приятели", ако не е обратен рано или късно ще му хрумне, че те харесва или че иска да спи с теб. Това си е като закон. При жените не е точно така, когато приемем някого за приятел, не е задължително да започнем да го харесваме по другия начин, дори и да прекарваме много време с него.

Ако приятелят ти ти каже, че те харесва, а ти не чувстваш същото, му казваш, че искаш да сте приятели и в повечето случаи той се съгласява. Бай-вероятно ще си страда известно време, но рано или късно, когато срещне друга жена, забравя за теб.
Разбира се пак сте си приятели, както е била и уговорката, но вече е зает да мисли за "нея" и как да я спечели и обикновено тогава ти иска съвети, защото и ти си жена.

Дотук добре. Само че ти, която си свикнала да си мислиш за него като за "момчето, което е влюбено в мен и тича след мен" естествено не си особено доволна с това, че има трети човек. Приятелят ти вече не е само твой, а и вече не си в центъра на вниманието. От една страна искаш да се радваш за него, от друга си твърде критична към мацката и колкото и да е страхотна си мислиш, че не е достатъчно добра за него (и че не е по-добра от теб) :scratch:

И тогава ако не говориш с приятеля си за това и той не ти обясни, че да, разбира се, че си му много добра приятелка и никой няма да промени това, но много обича гаджето си и че не може без нея и е много щастлив. И примерно, че ако се опознаете двете, може дори да се харесате, ако не говорите двамата, можеш да направиш следната грешка:

да се опитваш да се състезаваш с "нея"

Което е ужасно глупаво, защото ти всъщност не го харесваш по този начин, а само си си го втълпила, за да оправдаеш глупавото си държание. И защото този, който ще се чувства най-зле е именно приятеля ти и ако с "нея" започнат да се карат заради теб, определено няма да ти е благодарен.

Тъпото е, че нали знаеш колко умни и зряли са мъжете по принцип, така че нищо чудно, че вместо да си поговори с нея за това, е решил да се прави на идиот с това, което е писал във фейсбук. Най-вероятно е искал да прозвучи, че това с теб не е сериозно, точно за да избегне да се обяснява с нея, с други думи да избегне "бурята" и да му е спокоен животът. Не се шашкай, всички го правят, не е само твоят приятел.
Нещо, което НЕ правят много често е да казват "обичам те", ако не го чувстват. За тях е като някакво проклятие, може да сте заедно от две години и да не ти го каже, така че след като го твърди, най-вероятно е така.

Затова си мисля, че няма обективна причина да ревнуваш, а тази Валентина иска да ти създаде такава. Ако се вържеш, ще му вдигнеш един хубав скандал някоя вечер и ще се изпокарате за глупости и ти ще излезеш досадницата и "лошата". Така че не му се карай, но можеш да му кажеш спокойно, че ти е неприятно и да го помолиш да поговори с нея за това. Тя щом не го е харесвала преди, сега едва ли го е захаресвала точно когато ти си се появила, така че не вярвам да стигне дотам да го сваля или нещо такова когато са сами.
Мисля, че просто иска да те разкара и ако ѝ се вържеш и започнеш да правиш сцени, като нищо може да го постигне, защото мъжете мразят това. Може да е ужасно влюбен, но в момента, в който започнеш да им пилиш на главата и гледат да изчезнат по най-бързия начин.

Та това е моят съвет, говорете си, а и с Валентина също. Може да говорите заедно тримата и да решите така проблема, може и само той, щом я познава по-добре. Вие си решавате. Smile Успех!
Back to top Go down



Loucinda Hale
Loucinda Hale
Gryffindor
[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Five10

[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Empty
PostSubject: Re: [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо...   [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... I_icon_minitimeTue Jan 22, 2013 8:24 am

Благодаря много за съветите ! Говорих с него съвсем спокойно, но той ми обяви,че правя от мухата слони си вкарвам филми сама. Каза, че ням нищо към нея, но не че не му вярвам просто виждам ,че може би още го боли от факта, че не им се е получило. Ние с нея сме двете крайности и тя е абсолютно неговия тип момиче. Точно това ме притеснява, защото аз знам,че тя няма нищо към него но ме дразни факта, че продължава с това внимание към нея. Когато се опитам да му го обясня се започва една лекция как всичко е свършило одавна.Спрях да му го натяквам просто все още когато видя дори, че и е харесал снимка се притеснявам. Знам, че може би ме хваща параноята, но някак си не мога да го спра.
Back to top Go down



Sponsored content

[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... Empty
PostSubject: Re: [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо...   [BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо... I_icon_minitime

Back to top Go down
 

[BG] Аз попринцип не съм ревнива, но наскоро ми се случи нещо...

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» [BG] Какво се случи с истинския roleplay?
» По нещо и за Soundtrack-овете
» [BG] Ако можехте да промените нещо във външния си вид...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
THE WHITE LOTUS :: DISCUSSIONS :: NON-ROLEPLAY DISCUSSIONS :: БЪЛГАРСКИ-