Welcome, ! This is an international roleplay forum.
If you like Harry Potter, vampires, fantasy books or sci fi movies and
you speak english, french or bulgarian, join us for an exciting adventure!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 [BG] Дж. Р. Р. Толкин

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage



Natalio Kain
Natalio Kain
Ravenclaw
[BG] Дж. Р. Р. Толкин  Admin10
[BG] Дж. Р. Р. Толкин  One12
finished stories : 24
first rp post : click!

[BG] Дж. Р. Р. Толкин  Empty
PostSubject: [BG] Дж. Р. Р. Толкин    [BG] Дж. Р. Р. Толкин  I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 7:39 pm

Подобно на темата за Тери Пратчет, нека да има и малко за този автор, който мнозина определят като един вид баща на фентъзито такова, каквото го познаваме днес в по-голямата си част

Макар Толкин да е писал доста произведения предимно за деца, например като Роувърандъм, той е по-известен с романите си за Средната земя - един изключително оригинален свят, със своите езици, култури и раси, който е така изграден, че е едва ли не като напълно истински.

За мен Властелинът на пръстените бе едва ли не... може би една от първите фентъзи книги, която съм чела. Можете да споделите мнения и впечатления~ (естествено xD)
Както и за други известни ви негови произведения~
Back to top Go down



TheGodmother
TheGodmother
Muggle/Guest

[BG] Дж. Р. Р. Толкин  Empty
PostSubject: Re: [BG] Дж. Р. Р. Толкин    [BG] Дж. Р. Р. Толкин  I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 7:40 pm

Хобитът си ми е любима. Билбо ми беше много по-интересен като герой от Фродо и компания. Знам, тежко му беше на Фродо, пръстени, Мордор, предателства, нз кво си, но Билбо ми е по-симпатичен, пада си малко хитрец и е доста изобретателен, когато се наложи.
Силмарилионът беше голяма мъка, докато я прочета, две трети от нея забравих почти моментално след като я прочетох и някак нямам много желание да я почвам отново. Но бях силно впечатлена, че толкиновия свят е създаден от... музика.
От приказките му мисля че съм попадала само на една, не си спомням заглавието - беше за някакъв фермер, който случайно спасил селото си от великан, пък после го насадиха да убива някакъв дракон... Отдавна беше, мътно ми е малко.
Back to top Go down



Jane Silver
Jane Silver
Muggle/Guest

[BG] Дж. Р. Р. Толкин  Empty
PostSubject: Re: [BG] Дж. Р. Р. Толкин    [BG] Дж. Р. Р. Толкин  I_icon_minitimeSun Jun 16, 2013 3:50 pm

Всичките му книги са уникални ,а Билбо ве4е я препрочитам 3 пъти ,защото много ми допада. За мен те бяха и причината да се запаля толкова по фентъзито и затва мн си ги харесвам
Back to top Go down



Sponsored content

[BG] Дж. Р. Р. Толкин  Empty
PostSubject: Re: [BG] Дж. Р. Р. Толкин    [BG] Дж. Р. Р. Толкин  I_icon_minitime

Back to top Go down
 

[BG] Дж. Р. Р. Толкин

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» [BG] Толкин

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
THE WHITE LOTUS :: DISCUSSIONS :: NON-ROLEPLAY DISCUSSIONS :: БЪЛГАРСКИ-