Welcome, ! This is an international roleplay forum.
If you like Harry Potter, vampires, fantasy books or sci fi movies and
you speak english, french or bulgarian, join us for an exciting adventure!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 [BG] Роул Плей лексикон

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage



Niki Evens
Niki Evens
Ravenclaw
[BG] Роул Плей лексикон Crea10
[BG] Роул Плей лексикон One12
finished stories : 48
first rp post : click!

[BG] Роул Плей лексикон Empty
PostSubject: [BG] Роул Плей лексикон   [BG] Роул Плей лексикон I_icon_minitimeMon Sep 24, 2012 10:12 am

1. Как се казваш ти и как се казва героят ти?

2. Защо избра точно това име за него?

3. В кой дом е той и доволен/лна ли си от този избор? А ти в кой дом би бил/а според твоя характер?

4. По какво героят ти прилича на теб и по какво се различава? (външно и по характер)?

5. А прилича ли по нещо на някой от героите в Хари Потър и по какво?

6. Когато го създаде имаше ли вече наум някаква идея как искаш да се развият събитията около него, някакви мистерии и тайни за разкриване и ако да какви?

7. Имаш ли навика докато пишеш рп да създаваш и "пасивни" герои (които никой не играе)? Тук измислил/а ли си такива и ако да каква е функцията им? Какво обмисляш да се случи с тях в бъдеще?

8. А какво искаш да стане с твоя герой?



Ето и моите отговори:

1. Аз се казвам Силви, а героинята ми е Ники.

2. Така исках да се казвам когато бях малка. А пък Евънс ѝ е фамилията, защото просто звучи добре и исках да бъде английско име.

3. Героинята ми е в Рейвънклоу и точно там исках да бъде. Аз пък щях може би да съм в Хафълпаф, защото съм прекалено мила, но можеше да съм и в Рейвънклоу, защото съм и малко ексцентрична (това е домът на лудите гениичета :-D).

4. Героинята ми много прилича на мен външно с едно изключение: аз нося очила (ама кой знае - може и тя да сложи след време). А по характер и двете имаме лошия навик да се забъркваме в неприятности и да предизвикваме катастрофи без да искаме. Иначе аз съм по-малко импулсивна и по-спокойна.

5. Ники прилича малко на Фред и Джордж Уизли, защото е много любопитна и лудичка. Освен това добре я виждам да изобретява разни шегобийки или да търси нови тайни проходи из замъка, би се вързало с характера ѝ.

6. Не, когато създадох Ники знаех каква ще бъде по характер и че ще прави щуротии и често ще я наказват в Хогуортс, но иначе нищо друго.


7. Да, често създавам такива герои.

Например тук измислих Роби, пълничко момченце от мъгълски произход, което е малко като Невил в началото, само че много се старае да навакса и мисля след време да го направя един от отличниците на Хогуортс. Функцията му е да поддържа диалога с другите играчи, защото не мога да знам винаги какво ще отговори другия герой и тогава говори Роби вместо него. Мисля, че е добра стратегия.

Имам и разни други второстепенни герои, които пък помагат за развиване на историята -
- първокурсникът от Хафълпаф Денис Леон е този, който измисля клуба анти-Ъмбридж (нарочно избрах Хафълпафец, защото все ги подценяват, а аз лично не бих се разстроила ако в друг форум ме сложат в този дом).

- шестокурсникът Александър Максуел, който се съгласява да преподава на уроците в клуба анти-Ъмбридж. Той е и пазач на Рейвънклоу и освен това е братовчед на Ники (само дето тя не го помни, защото не са се виждали от много години)

- Фамилията Уайт от Рейвънклоу - Пиърс е префект и знае доста неща и затова помага за развитието на историята като току каже нещо интересно. Близнаците пък "отговарят" за някои комични ситуации, например често се майтапят с Пиърс.

- Теодор Аргон - той пък "отговаря" за сблъсъците на героинята ми с дом Слидерин. В началото мислех да е от друг дом, за да се борим с предразсъдъците към Слидеринци, но просто така ми дойде да го напиша първия път.


8. Още не знам какво ще стане с Ники, но ми се иска наистина да изживее цялото си време в Хогуортс все едно е наистина, т.е. като четеш да ти се струва, че наистина са минали седем години и всичко да е подробно и интересно. "Догодина" ще я пратя да кандидатства в куидичния отбор, а в пети курс мисля да я направя помощник на някой учител, че и на мен ми се преподава.
Иначе както е тръгнало, май ще бъде от първите завършили и първите герои-възрастни във форума. Още не знам какво ще работи, обаче, зависи как се представи на изпитите С.О.В.А. XD


Last edited by Niki Evens on Mon Nov 04, 2013 10:14 pm; edited 7 times in total
Back to top Go down



Natalio Kain
Natalio Kain
Ravenclaw
[BG] Роул Плей лексикон Admin10
[BG] Роул Плей лексикон One12
finished stories : 24
first rp post : click!

[BG] Роул Плей лексикон Empty
PostSubject: Re: [BG] Роул Плей лексикон   [BG] Роул Плей лексикон I_icon_minitimeMon Sep 24, 2012 12:05 pm

1. Мен ме наричат Мел, а пък героят ми е... Наталио

2. Не помня, Наталио е много стар герой (всички знаят, че имам купчина герои, от които просто си избирам един, който ми се играе). Предполагам, че е защото харесвам испански, италиански и френски имена, които разведряват каталозите ми с имена на герои xD

3. Рейвънклоу е може би добър избор за него, тъй като той е любопитен и любознателен, макар това често да бъде скрито под едно много пакостливо и дори стигащо до нахалство лице. Сигурна съм обаче, че той е такова момче, което би се приспособило във всякаква компания. Колкото до мен самата - ще бъда трудна за разпределение... Винаги ми се е случвало да попадам в Рейвънклоу в игрите, така че смятам, че и наистина би се случило да отида там.

4. О, ами Наталио хич не прилича на мен външно (че кой има бяла коса на тези години?!) Принципно нито един от героите ми няма външна прилика с мен, освен един единствен, но това е една друга история. По характер ли? И двамата обичаме да гълтаме книги като невидели и да се опитваме да разрешим странни загадки колкото и да не можем понякога. Може би трябва да посоча, че единствената разлика между нас е, че той говори повече xD

5. Честно казано нямам представа... аз лично не съм се стремяла към никакви прилики и не обичам да го правя, но ако ме карате да се замисля сега - не мога и да се досетя на кой би могъл да прилича... определете го сами ;)

6. Не, винаги когато си взимам геройче, мистериите около него са все различни и в зависимост от това къде го пращам. Наталио в друг форум може да действа коренно различно и да му се паднат други мистерии. Но има нещо друго - когато си избирам герой, винаги внимавам за роднинските му връзки с други мои герои и именно тези други мои герои създават мистериите после xD

7. Абсолютно винаги играя с множество, огромно множество пасивни герои, по навик от едното време, просто не мога да се отърва от тях. Както казах и по-горе - те всъщност дори създават цялата мистерия около героят ми, ако той се нуждае от такава за повече интерес.
Разбира се, че и тук си имам... Ако броим Джийна (майката на Наталио), то тя ще е първият ми пасивен герой, който няма толкова участие, но това изобщо не важи за Клайв и Ним (съответно "татко" и "чичо"). Тези двама господа планирам да забъркам в най-големите каши за разгадаване (и май вече започнах!)

8. Не съм мислила за бъдещето на Наталио. Той е герой, който се влияе от нещата, които му се случват. В зависимост от това как ще успее да се справи с нещата, които го очакват... може пък накрая да осъмне като аврор, какъвто поначало щеше да е... ако Муди не го скъса на изпита xD
Back to top Go down



Angela Collins
Angela Collins
Beauxbatons
[BG] Роул Плей лексикон School18
first rp post : click!

[BG] Роул Плей лексикон Empty
PostSubject: Re: [BG] Роул Плей лексикон   [BG] Роул Плей лексикон I_icon_minitimeWed Nov 28, 2012 6:10 pm

1. Как се казваш ти и как се казва героят ти?-Kazwам се Ани.Анджела Колинс дойде от един фен-фикшън,който измислям.

2. Защо избра точно това име за него?-...

3. В кой дом е той и доволен/лна ли си от този избор? А ти в кой дом би бил/а според твоя характер?-Бобатон(нямат домове),иначе ако беше от Хогуортс...Грифиндор или Рейвънклоу.

4. По какво героят ти прилича на теб и по какво се различава? (външно и по характер)?-амм,характера е едно към едно. ;дд А външния вид се различава по това,че косата ми не е руса(вече),очите ми не са сини.

5. А прилича ли по нещо на някой от героите в Хари Потър и по какво?-ъм не.Повече прилича на мен.

6. Когато го създаде имаше ли вече наум някаква идея как искаш да се развият събитията около него, някакви мистерии и тайни за разкриване и ако да какви?-все още не,но ще видя как ще се развият нещата.

7. Имаш ли навика докато пишеш рп да създаваш и "пасивни" герои (които никой не играе)? Тук измислил/а ли си такива и ако да каква е функцията им? Какво обмисляш да се случи с тях в бъдеще?-досега не съм включвала пасивни герои.

8. А какво искаш да стане с твоя герой?-прочетох историята на форума.Може би да се сражава на страната на доброто.
Back to top Go down



Sponsored content

[BG] Роул Плей лексикон Empty
PostSubject: Re: [BG] Роул Плей лексикон   [BG] Роул Плей лексикон I_icon_minitime

Back to top Go down
 

[BG] Роул Плей лексикон

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» [BG] ЛЕКСИКОН ОТ СЪЗДАТЕЛЯ НА ФОРУМА?
» [BG] Фенски аниме лексикон
» [BG] Идеи за неизползвани теми за роул плей форуми
» [BG] Музикален лексикон
» [BG] Лексикон - Допиши...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
THE WHITE LOTUS :: DISCUSSIONS :: NON-ROLEPLAY DISCUSSIONS :: БЪЛГАРСКИ-