Welcome, ! This is an international roleplay forum.
If you like Harry Potter, vampires, fantasy books or sci fi movies and
you speak english, french or bulgarian, join us for an exciting adventure!
 
HomeLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 [BG] Коя книга прочетох последно?

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage



Natalio Kain
Natalio Kain
Ravenclaw
[BG] Коя книга прочетох последно? Admin10
[BG] Коя книга прочетох последно? One12
finished stories : 24
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:12 pm

Един доста стандартен въпрос, но пък понякога доста полезен... поне за някой, който си търси интересно четиво, но няма идея какво да е...

Моята последна беше "Ледената принцеса" на Камила Лекберг - мисля, че се води кримка, ако не бъркам жанровете xD
Не е никак лоша, макар че леко предсказуема ми беше... или съм се наситила на такива, или просто трябва да стана детектив...
Back to top Go down



Enis Gordon
Enis Gordon
Slytherin
[BG] Коя книга прочетох последно? One12
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:13 pm

Дж. Р. Р. Мартин, "Пир на врани".
Омръзна ми! Не стига, че се разорявам в името на това да си купя всяка следваща тухла, ами и се четат прекалено бързо. Не разбирам защо трябва да е интересно, не.
Back to top Go down
http://zedonkeythief.wordpress.com/



Sahara
Sahara
Muggle/Guest

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:14 pm

"Малкият принц" <3
Back to top Go down



TheGodmother
TheGodmother
Muggle/Guest

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:15 pm

"Крадецът на книги" - изобщо не беше това, което очаквах, въпреки че и аз не знам какво очаквах. Много хубава книга, много красиво написана.
Back to top Go down



Natalio Kain
Natalio Kain
Ravenclaw
[BG] Коя книга прочетох последно? Admin10
[BG] Коя книга прочетох последно? One12
finished stories : 24
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:16 pm

"Защитения" на Питър В. Брет
Книгата с мото "Страхът, а не демоните, осакатява човечеството".
Ново произведение е и да си кажа честно - хареса ми начина на изразяване на Брет. Добро изграждане на малкият мрачен свят, пък и героите му са на ниво. Мракът в творбата му е доста... хм, правдоподобен ли да кажа?
С радост бих си купила следващата част.
Back to top Go down



StephenieMeyer
StephenieMeyer
Muggle/Guest

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:17 pm

"Червените шапчици" на Джаксън Пиърс.Останах очарована от начина на написване и особено от стила й.Много хубава книга Smile
Back to top Go down



Clara Bishop
Clara Bishop
Gryffindor
[BG] Коя книга прочетох последно? One12
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:18 pm

В момента дочитам "Наивният и сантименталният писател" на Орхан Памук, но тя по-скоро ми е за университета, така че не се брои (макар че ми хареса). Преди нея четох "На тоя свят човекът е голям фазан" на Херта Мюлер. Доста тежка, силно психологическа книга, описва следвоенната обстановка в едно малко румънско село.
Back to top Go down



Nimeria
Nimeria
Almiria - Elf
finished stories : 1
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:18 pm

Игрите на глада Сюзан Колинс
Въпреки че ще прозвуча много банално (при все това колко нашумя напоследък), книга не ме бе грабвала толкова много, откакто започнах да чета Игра на тронове. Всичко е толкова... не мога да го опиша. Първоначално писането в първо лице и сегашно време ми беше ужасно странно, но към тридесетата страница вече бях свикнал, а после започна да ми харесва. Погълнах страниците за два дни.
Back to top Go down



TheUsualSuspect
TheUsualSuspect
Muggle/Guest

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:19 pm

"Черната Далия" от Джеймс Елрой. Второто прочитане се оказа .. хм, наложително, след като наредих книгата до любимите ми. Общо взето който е гледал филма си има представа за какво иде реч, но той просто не може да се сравнява с книгата. Елрой има ненормален стил на писане, просто те грабва без никаква милост с мрачно-комично-откачната нотка в диалозите и начина, по който е поднесено действието може да гарантира необходимост от кофеин за през нощта. ;д
Back to top Go down
http://hotel-california-rpg.fazerforum.com/



Natalio Kain
Natalio Kain
Ravenclaw
[BG] Коя книга прочетох последно? Admin10
[BG] Коя книга прочетох последно? One12
finished stories : 24
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:20 pm

"Колеж за магьосници" на Лев Гросман
Авторът очевидно е запленен от идеята да се опита да обясни магията чрез физичната наука, така че тази книга не е точно каквото очаквах. Изключително много заемки от Нарния, сякаш дори я е и преписал едва ли не, но и в много песимистични крайности отива... Героите му са някакви пропаднали хора, но пък уж гении, които си нямат никакъв път в живота. Магията не е нещо вълшебно и красиво, а сиво и трудно ежедневие, което се постига само, за да осъзнаеш, че сякаш не притежаваш нищо.
От тези гледни точки не ми хареса чак толкова много. Иначе опитите за обяснение на магическата дарба не са лоши и донякъде дори логични.
Back to top Go down



Alice Nettlebed
Alice Nettlebed
Gryffindor
[BG] Коя книга прочетох последно? One12
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:20 pm

Последно прочетох "Вихър от мечове" от всеизвестния Мартин, а в момента съм на "Пир на врани" - какво да кажа... Обсебена съм. xD
Back to top Go down



Nimeria
Nimeria
Almiria - Elf
finished stories : 1
first rp post : click!

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:21 pm

Възпламеняване Сюзан Колинс
Аз почти прочетох Сойката, но както и да е. И втората книга също ме грабна и противно на очакванията ми от коментарите на хората, не беше разочарование за мен. Даже много ми хареса Smile
Back to top Go down



YordanTachev
YordanTachev
Muggle/Guest

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitimeMon Mar 11, 2013 4:22 pm

Физика на тъгата на Георги Господинов. Интересна книга, пример за модерната литература в днешна България. Точно когато си мислех, че българската литература вече е мит, започнах да откривам стотици модерни писатели, гилдии, групи...
Back to top Go down



Sponsored content

[BG] Коя книга прочетох последно? Empty
PostSubject: Re: [BG] Коя книга прочетох последно?   [BG] Коя книга прочетох последно? I_icon_minitime

Back to top Go down
 

[BG] Коя книга прочетох последно?

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

 Similar topics

-
» [BG] Какво изгледах последно?
» [BG] Коя книга никога не ви омръзва?
» [BG] Таблет VS книга?
» [BG] Любима детска книга
» [BG] Предложения за заглавие на Книга 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
THE WHITE LOTUS :: DISCUSSIONS :: NON-ROLEPLAY DISCUSSIONS :: БЪЛГАРСКИ-